مراسم نامزدی،تشریفات مشهد،تشریفات بزرگمهر

مراسم نامزدی و عقد برای هر زوجی یاد آور خاطرات شیرین از دورانی زیبا با عنوان نامزدی است.
تیم تشریفات مجالس بزرگمهر با سال ها تجربه در این زمینه امکان خدمات برگزاری مراسم نامزدی مشابه آنچه مورد پسند شماست را دارد.
در جشن نامزدی عروس و داماد ، این اتفاق فرخنده و زیبا را در کنار دوستان و نزدیکان جشن گرفته و از آن لذت می برند و به میهمانان خود مژده شروع یک زندگی جدید رامیدهند، نامزدی فرصتی تکرار نشدنی برای لذت بردن از لحظه لحظه این دوران زیبا رابه زوجین میدهد.قرار های دو نفره ، گشت های خرید عروسی،میهمانیها و بسیاری از موارد دیگر...
از ملزومات مراسم نامزدی یا عقد و اموری که در این مقطع انجام می گیرد میتوان به مواردی همچون انتخاب محل جشن ومراسم ،خرید لباس ، حلقه ، انتخاب سفره عقد یا میز ،مشخص نمودن عاقد یا دفترخانه ، عکاسی و فیلم ،آرایشگاه،دعوت میهمانان ، موزیک مراسم نامزدی و از همه مهمتر انتخاب تیم تشریفات برای هماهنگیهای لازم،اشاره کرد.

در زیر مقاله ای در این مورد آورده ایم:

از مراسم نامزدی بیشتر بدانیم :

نامزدی دورانی است که پس از توافق دختر و پسر و خانواده ها​یشان برای امر ازدواج آغاز می شود و تا زمان برگزاری جشن عروسی ادامه پیدا می کند،در حقیقت دوران نامزدی سرآغاز پیوند خویشاوندی جدید با حفظ شرایط و تعهدات اخلاقی ویژه خود است. این دوران برای شناخت صحیح تر و عمیق تر دختر و پسر از یکدیگر برای تشکیل زندگی جدید در اختیارشان گذاشته می شود و در عین آن که شیرین ترین مرحله زندگی است، از اهمیت بسزایی نیز برخوردار است.
چگونگی نامزدی و اعلام آن را هر خانواده ای طبق رسم و رسوم یا شرایطی که در آن قرار دارند، به گونه ای متفاوت برگزار می کند و برای آن تعریف دقیقی نمی توان در نظر گرفت، گاهی دوران نامزدی بدون برگزاری مراسم خاصی تحت عنوان «جشن نامزدی» از همان مراسم بله برون شروع و به جشن عروسی ختم می شود. در مقابل خانواده هایی هستند که بنا به میل شخصی یا گاهی به علت فاصله زیادی که تا جشن عروسی وجود دارد، علاقه مند هستند تا پیوند دختر و پسرشان را با برگزاری مراسم مهمانی به شکل رسمی تری اعلام کنند.جشن نامزدی می تواند از یک مهمانی خانوادگی خصوصی و کوچک تا یک مراسم باشکوه و مجلل و با حضور تعداد زیادی مهمان برگزار شود. بعضی خانواده ها نیز علاقه مند هستند ​جشن نامزدی را با برگزاری مراسم عقد رسمی دختر و پسر به جشن عقدکنان تغییر دهند.
برای برگزاری مراسم نامزدی آن چیزی که به عنوان رکن اصلی نیاز دارید «جای حلقه» است که امروز مدل هایی از آن آموزش داده خواهد شد، ولی می توانید زیبایی مراسم خود را با چیدن میزنامزدی و استفاده از مقداری شمع و گل و ،دو چندان کنید.
بزرگی و کوچکی میز نامزدی شما بستگی به فضایی دارد که در اختیار دارید. مسلما اگر فضا به شما این اجازه را بدهد که میز را ​جلوی صندلی عروس و داماد بچینید و در حقیقت برایشان جایگاه​ مخصوص درست کنید بسیار زیباتر خواهد بود، در غیر این صورت می توانید از یک میز گرد بلند در گوشه ای از سالن استفاده کنید و روی آن را تزئین کنید و هنگام برگزاری مراسم عروس و داماد​ پشت میز قرار بگیرند، اگر این هم برایتان مقدور نبود می توانید از میزهای چرخدار استفاده کنید و هنگام برگزاری مراسم، میز تزئین شده را وارد سالن کنید.
اگر می خواهید میز نامزدی را جلوی صندلی عروس و داماد بچینید اول از همه سعی کنید صندلی عروس و داماد را متفاوت از بقیه صندلی ها و متناسب با رنگی که برای تزئین میز نامزدی در نظر گرفته اید انتخاب کنید. بنا به میزان فضایتان از یک تا چند میز می توانید استفاده کنید. میزهایی با ارتفاع گوناگون در نظر بگیرید، طبیعتا نباید میزی که درست روبه روی عروس و داماد است خیلی بلند باشد،از میزهای بلندتر در اطراف استفاده کنید، سپس یک پارچه سفید یا نباتی​ روی کل میزها قرار دهید. پارچه را بین فواصل میزها فرو ببرید تا پستی و بلندی ها خود را کامل نشان بدهد. برای روی پارچه زیرین می توانید ازتور های اکلیلی، پارچه های سرمه دوزی یا هر چیز دیگری که دوست دارید و هماهنگ با تزئینات شماست بهره بگیرید.
میز نامزدی مانند سفره عقد که اجزای آن سابقه و مفهومی کهن دارد، شرایط بخصوصی ندارد و معمولا اجزایی مانند گردو، بادام و... را در میز نامزدی قرار نمی دهند، بهتر است از انواع نقل، شیرینی، برنج، گندم و. که همگی نمادی از شیرین کامی و برکت است، استفاده کنید.
می توانید میوه آرایی نیز انجام دهید، ولی اگر برای میز نامزدی از میوه های بهشتی مانند انار، انگور و سیب استفاده کنید بسیار زیباتر است. سیب ها را می توانید در ظرفی پر از آب قرار دهید یا انار ها را برای زیبایی بیشتر قاچ بزنید. حتما از گل و گلبرگ های پرپر شده در تزئین میز استفاده کنید. گل طبیعی، کار شما را دو چندان زیبا خواهد کرد.
از دیگر اجزا میز نامزدی قرآن و جای حلقه است، می توانید در تنگی بلور​ ماهی قرمز هم قرار دهید، از شمع های مختلف با ابعاد گوناگون حتما به تعداد زیاد استفاده کنید، شمع های روی آب تلالو آن را بیشتر نمایان می کند. برای گندم و حنا و..و حتی عسل می توانید از گیلاس های پایه بلند استفاده کنید و با روبان و گل آنها را تزئین کنید،حتما متناسب با تزئینات میز و کیک، چاقویی را که برای بریدن کیک در نظر دارید تزئین کنید.برای یک پذیرایی شیک می توانید به تعداد مهمانان گل رز متناسب با رنگ میزنامزدی و کیک تهیه و ساقه آنها را کوتاه کنید و روی هر چنگال با ​ روبان گل ها را ببندید و پس از بریدن کیک در بشقاب ها کنار کیک،چنگال های گل زده را قرار دهید. 
یکی از اجزای اصلی جشن نامزدی دادن هدیه یادبود به مهمانان است که باید در نظر بگیرید،تشریفات بزرگمهر میتواند برای انجام مراحل عنوان شده در کنار شما عزیزان باشد،تشریفات مشهد، خدمات مجالس،تشریفات بزرگمهرمجری وبرگزارکننده تشریفات عروسی،تشریفات تولد،تشریفات نامزدی،تشریفات همایش وافتتاحییه،تشریفات مشهد

نظر بدهید